Aranżacja wnętrza z wykorzystaniem lampy wiszącej

News

Gdy zastanawiamy się nad tym, jak zaaranżować wnętrze w naprawdę interesujący sposób, powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim to, że niezwykłą rolę ma w nim do odegrania oświetlenie. Gdy mamy do czynienia z jasnym wnętrzem, wydaje się ono zarówno większe, jak i bardziej przestronne, nie da się przy tym ukryć, że codzienne funkcjonowanie jest w nim łatwiejsze. Nawet małe i ciasne wnętrza nie muszą być jednak określane jako problematyczne, jeśli bowiem wykorzysta się pewne triki aranżacyjne, ich rozświetlenie nie powinno być poważnym wyzwaniem. Pomocne okazują się przede wszystkim odpowiednie farby i tkaniny, a także znajdujące się w takich wnętrzach przedmiotów.

Tu na szczególną uwagę zasługują lampy wiszące, które już od dawna promowane są jako doskonały element dekoracyjny mieszkania. Dziś coraz większą popularnością cieszą się lampy duże i okrągłe, modne są jednak również oprawy oświetleniowe wykonane z kryształów oraz ich imitacji. Naturalny blask takich lamp przyczynia się do tego, że oświetlone za ich pomocą wnętrze staje się bardziej eleganckie. Lampa sprawdza się również w pokoju dziecięcym, choć w takim przypadku dobrym pomysłem wydaje się ozdobienie jej motywami bajkowymi. Jeśli lampa ma rzucać na ścianę cienie, najlepszym rozwiązaniem będą te, które będą się charakteryzować przyjaznymi kształtami.

Nawiązaniem do głównego motywu kolorystycznego w pomieszczeniu okażą się też z pewnością lampy z kolorowym abażurem. Ciekawym rozwiązaniem są też nowoczesne lampy stylizowane na dzieła sztuki. Oczywiście, funkcja dekoracyjna nie jest jedyną, jaką mają do spełnienia lampy wiszące. Nie mniej istotne jest to, że pozwalają one na wydzielanie stref. To właśnie z ich pomocą można wyznaczyć zarówno strefę jadalną, jak i wypoczynkową. Co ciekawe, w jednym pomieszczeniu coraz częściej pojawiają się dwa żyrandole, a praktyka ta jest szczególnie popularna tam, gdzie salon łączy się z jadalnią. W małych pomieszczeniach lampa wisząca jest zazwyczaj jedynym źródłem światła, stąd też dobrze, jeśli jest zawieszona blisko sufitu i je rozprasza.