Lampy industrialne ― w królestwie półokrągłych kloszy

News

Industrialne lampy to obecnie masa różnorakich wzorów i kolorów. Klosze przybierają w tym przypadku naprawdę ciekawe oryginalne formy. Warto trochę się nimi zainteresować, gdy przygotowuje się klasyczne mieszkanie loftowe. Najpopularniejsze lampy industrialne to takie, które mają duże półokrągłe klosze. Oprawy, które rozszerzają się do dołu mogą niekiedy przyjmować także kształt trapezu i wykonywane są najczęściej z elementów metalowych. Dekoracyjną funkcję będzie pełnić tutaj element mocujący, który występuje w formie skręconego kabla albo sznura. Emaliowane lampy w białym, czarnym albo czerwonym kolorze wzorowane są na oświetleniu stosowanym w kawiarniach i restauracjach.

Dodatki takie mogą się świetnie wpisać w nowoczesne i minimalistyczne aranżacje. Z myślą o takich mieszkaniach przygotowuje się także typowo surowe metaliczne oprawy. Lampy industrialne ― elektroniczne fascynacje Przygotowuje się także otwarte konstrukcje takich lamp, które raczej mają drucianą formę i przeźroczyste klosze. Ascetyczne formy będą pozwalały na eksponowanie żarówki. Umieszcza się je w taki sposób, by dało się zastosować odblaskowe kolory. Lampy prosto z planu filmowego We wnętrzach industrialnych chętnie stosuje się elementy, które nawiązują do studia filmowego czy fotograficznego. Na sufitach i kasetonach pojawiają się reflektory, które mocuje się przy zastosowaniu specjalnych wysięgników.

Najczęściej montowane są przy ścianie, czasami mogą stanowić oświetlenie salonu, gdy są w większej ilości. Przy loftowej aranżacji często wprowadza się trójnóg z półkulistym kloszem. Żarówki kieruje się do wewnątrz i daje się wrażenie delikatnego miękkiego światła. Będą to idealne dodatki do gabinetu czy sypialny o industrialnej formie. Lampy industrialne ― recykling i magia fabryki Przy realizowaniu takich lamp bardzo często stawia się oczywiście na różne elementy, które kładą nacisk na przedmioty wychodzące z użytku. Wprowadza się je tak naprawdę po raz kolejny jakby do obrotu i w ten prosty sposób może się okazać, że to co wydawało się być do śmieci znów się przyda.