Lampy wiszące: wybieramy oświetlenie do salonu

News

Lampy wiszące dają dużo światła, które raczej będzie równomiernie rozproszone. Można się decydować na żyrandole w salonie, nastrojowe lampki nad stołem. Jeszcze dodatkowo lampy wiszące praktycznie nie będą zajmować miejsca. Jeśli oświetlenie ma dobrze spełniać swoje zadania powinno się znaleźć w dobrze dopasowanej oprawie. Wybierając lampy wiszące musimy mieć na uwagę kilka zasad - lampy z kloszem nieprzepuszczającym światła, zamkniętym od góry, które będą kierować światło w dół - lampy z kloszem zamkniętym od dołu i rozpraszające światło w górę - lampy z kloszem półprzeźroczystym, szklane, które będą oświetlać całe otoczenie w ograniczony sposób - abażury, odbłyśniki, klosze powinny być dobrane tak, by źródło nigdy nie odbijało się od tej powierzchni, na którą będziemy patrzeć.

Żyrandole -  Żyrandol od lampy będzie się różnił tym, że ma więcej niż jedno źródło. Najczęściej tutaj mamy kilka zakończeń w postaci kloszy. Żyrandole wyglądają najlepiej w dużych wnętrzach, które mają przestronny charakter. Nowoczesne żyrandole mają ciekawe kształty, są więc nie lada ozdobą pokoju dziennego. Kupić je można z kinkietami, dlatego będzie można tworzyć jednolite oświetlenie.

Lampy wiszące - Lampa wisząca ma jedną żarówkę, która bezpośrednio oświetlać będzie określoną przestrzeń. Wiszące lampy jeśli będą fajnie przygotowane tak naprawdę nadawać się będą do każdego wnętrza. Produkuje się je z różnych elementów, szkła, tworzy sztucznych czy metalu. Znajdą się także w sprzedaży propozycje lamp, które wykonywane są z wyjątkowej estetycznej plecionki mosiężnej, co jest naprawdę ciekawą propozycją. 

Plafony -  Będą to specjalne płaskie klosze, które mocowane będą przy ścianie albo suficie. Nadają się świetnie do małych pomieszczeń, gdzie lampy wiszące mogą być niekorzystnie usytuowane. Mogą być one przygotowane w ten sposób, że nadadzą się jako ozdoba do dziecięcego pokoju. W czasie zabawy dzieci mogą szybko zniszczyć lampę wiszącą, a przytwierdzony do sufitu plafon będzie mógł wytrzymać dużo więcej. Plafony sprawdzają się także dobrze w przedpokoju, ponieważ nie będą zajmowały wiele miejsca, dają miłe łagodne światło.